Ziņas :: Svaigi spiestas sulas

30.01.2015. 12:25

Ābolu sula satur C vitamīnu, kālija, magnija, fosfora, dzelzs, cinka sāls, ābolu, citronu un citas organiskās skābes. Īpaši ir veselīgs bērniem ar sirds – asinsvadu slimībām, pie mazasinības, gastrīta ar pazemināto skābumu, nieru un aknu saslimšanas gadījumos. Ābolu sula labi veldzē slāpes, un turklāt tajā ir maz kaloriju. Ābolu sulas pektīns ar mīkstumu - normalizē kuņģa darbu. Augsts cukuru un organisko skābju saturs veicina ātro atgūšanu pēc fiziskajām slodzēm. Ābolu sulu var dzert bez kaitējuma veselībai pietiekami lielos apjomos – līdz vienam litram diennakts laikā. Nav ieteicama ābolu sula, ja saasinās gastrīts, čūlas slimība un pankreatīts.

Svaigi spiesta burkānu sula - dārzeņu sulu karaliene. Šī sula palīdz normalizēt visa organisma stāvokli. Burkānu sula ir visbagātākais A vitamīna avots, ko organisms ātri asimilē. Šajā sulā ir daudz B, C, D, E un K vitamīna. Burkānu sula uzlabo apetīti, gremošanu un zobu struktūru. Beta – karotīns ir ļoti veselīgs redzei. Tomēr tā asimilācijai obligāti uzreiz ir jāapēd kāds trekns ēdiens. Vislabāk – salātus, kuros ir augu eļļa. Vai arī pievienot burkānu sulai nedaudz eļļas, kas pārvērš karotīnu A vitamīnā.. Vitamīnu profilaksei ir pietiekoši ar pusi glāzes sulas dienā.

Burkānu un ābolu sula
Sulu klasika. Tā noder imunitātes stiprināšanai un sevis attīrīšanai pavasarī. Turklāt palīdz uzlabot ādas veselību un krāsu. Tā kā burkānu sula pati par sevi ir ļoti salda, iespējams, tev patiks izmantot skābākus ābolus. Kad sula gatava, piepilini pāris pilienu augstvērtīgas eļļas, lai burkānos esošie taukos šķīstošie vitamīni uzsūktos labāk.

Burkānu, ābolu, bumbieru un citronu sula
2 sagriezti burkāni
1 ābols
1 bumbieris
1/2 citrona, nomizota
Izspiediet burkānus, ābolu, bumbieri un citronu sulu spiedē. Pasniedziet uzreiz

Burkānu un ingvera sula 
Šī sula būs lielisks beta karotīna avots – iespējams, vislabāk zināmais provitamīna A karotenoīds. Tas var palīdzēt palēnināt novecošanās procesus, uzlabot aknu darbību, ādas izskatu un acu veselību.

Sastāvdaļas: 
6 vidēja lieluma burkāni ar mizu 
2,5 cm garš ingvera gabaliņš 
Piliens olīveļļas

Āboli ar ananasu un ingveru:
Salds un sildošs kokteilis. Ingvers stiprina imunitāti. Ananass un ābols tavam organismam ir kā pavasara lielā tīrīšana ar uzmundrinošu efektu. Tāpēc izvēlies šo kokteili brīžos, kad šķiet, ka pavasara nogurums un vīrusi pārāk tuvu.

«« Atgriezties